تا الان بیش از 10ها بار متن درباره خودم رو نوشتم و بعد از مدتی حذف کردم دوباره از اول نوشتم. متنی که در زیر می‌خوانید یکی از این 10ها نوشته‌هاست. و در آینده ممکنه دوباره از نو بنویسمش. نوشتن درباره خود جزوه یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست و هر چقدر هم که بنویسی باز نمی‌تونی اونی که هستی رو دقیق معرفی کنی.

فرهاد هستم!؛ برنامه نویسی حرفه‌ای رو از اواخر سال ۸۹ شمسی شروع کردم؛ با اکثر زبانهای برنامه نویسی مطرح آشنایی دارم؛ با زبان‌ c برای میکروکنترولرها و با زبان php سمت سرور و هم چنین با html و css و جاوا اسکریپت (همراه با کتابخونه و فریم‌ورکاش)‌ سمت کاربر بیشتر از هر چیزی کدنویسی کردم.

با اکثر فریم ورک‌های php آشنایی دارم؛ ولی فریم ورکی که بیشتر با آن وب اپلیکیشن و … ساختم کدایگنایتر هست. با php از ساخت اسکریپت تا ربات تلگرامی و اسکریپت‌های تحت کامند لاین و وب سرویس و نرم افزارهای تحت دسکتاپ برنامه نویسی کردم (البته به عقیده خودم بازدهی php سمت سرور به مراتب بهتر و بیشتر از تحت دسکتاپ هست!).

همیشه دنبال یادگیری هستم و سعی میکنم همیشه خودم رو بروز نگهدارم؛ این اواخر هم علاقه خاصی به زبان برنامه نویسی روبی و فریم ورک محبوبش (ریلز) پیدا کردم و در اوقات بیکاری مقالاتی در رابطه باهاش میخونم.

به طبیعت و کیهان شناسی هم علاقه دارم و بیشتر مستنداتی در این رابطه می‌بینم؛ از فیلم‌های سینمایی در اوقات فراغت غافل نمیشم و بیشتر فیلم‌های علمی تخیلی و اکشن خارجی رو دنبال می‌کنم.

از بین مدیریت محتواهای رایج وردپرس رو بدلیل پیچیدگی کمتر و سادگی دوست دارم؛ برای وردپرس طراحی قالب و افزونه نویسی هم انجام میدم.

همیشه تکنولوژی، پلتفورم و فریمورک‌های جدید رو امتحان می‌کنم!

به نرم افزار آزاد اعتقاد دارم و همیشه سعی میکنم از سیستم عامل تا نرم افزاری که استفاده میکنم آزاد باشه (آزاد نه به معنای رایگان!!!).

از بین شبکه‌های اجتماعی موجود بیشتر از همه در گیت‌هاب (1) و توییتر فعالیت می‌کنم.

وبلاگ نویسی هم یکی از علایق دیرینه منه و تا الان که این متن رو مینویسم صاحب بیش از ۱۰ وبلاگ و چندین وب سایت بودم :-).

توییتر

مشاهده رزومه

گیت‌هاب

گیت‌لب

اینستاگرام

پانوشت

1: گیت‌هاب درسته شبکه اجتماعی نیست اما میشه گفت یه جورایی شبکه اجتماعی برنامه نویس‌هاست که بجای تصویر سورس کد پروژه‌هاشون رو به اشتراک می‌گذارند.